konferencje medyczne z filiżanką kawy

Konferencja medyczna- czy warto się na nią udać?

Konferencja medyczna to spotkanie wielu wybitnych osobistości ze świata medycyny. Profesorowie, doktorowie, a także najniżsi stopniem lekarze i pielęgniarki pragną podzielić się pomiędzy sobą nie tylko wiedzą, ale również doświadczeniem klinicznym.

Kto organizuje konferencje medyczne?

Spotkania te organizowane są dosyć regularnie w różnych zakątkach Polski. Ich organizacją zajmują się m.in. uniwersyteckie centra nauki, profesorowie wraz z współpracownikami, a także firmy farmaceutyczne.
Coraz częściej koordynatorami tych imprez są również studenckie koła naukowe (SKN) oraz indywidualni pracownicy naukowi.

Za najbardziej obiektywne spotkania uznać można te organizowane przez uniwersytety oraz koła naukowe.

Jak wygląda przebieg konferencji?

Zazwyczaj te naukowe spotkania trwają 2 do 3 dni. Rzadkością aktualnie są konferencje trwające jedynie kilka godzin.

Sama konferencja rozpoczyna się zawsze rejestracją uczestników oraz ich uroczystym powitaniem. Nowością jest rozdawanie w tym czasie informatorów oraz pakietów powitalnych. Następnie rozpoczyna się tzw. część naukowa. Kolejno wyznaczeni wcześniej prelegenci zapoznają słuchaczy z tematami przez siebie przygotowanymi. Okres naukowy trwa zazwyczaj od 3 do 4 h, w czasie których 3 osoby wygłaszają swoje prace naukowe.

Za kolejny etap uznać można tzw. przerwę obiadową. Niektórzy organizatorzy zapewniają posiłek, jednak nie jest to reguła. Po obiedzie zazwyczaj dalej kontynuowane są prelekcje, po których następuje uroczyste pożegnanie i poinformowanie o tematach zaplanowanych na kolejny dzień. Zarówno prelegenci jak i uczestnicy często mają możliwość przenocowania w hotelu, w którym organizowana jest konferencja.