Turystyka biznesowa w Polsce

Turystka związana z biznesem w Polsce prężnie rozwija się już od wielu lat. Wszelkiego rodzaju wyjazdy służbowe związane z targami, konferencjami czy szkoleniami zawsze stanowią możliwość do skorzystania z atrakcji oraz infrastruktury turystycznej.

 

Co to jest turystyka biznesowa?

Jak już wspomniano są to wszelkiego rodzaju podróże służbowe w trakcie których ich uczestnicy korzystają z usług turystycznych. Ponadto to uczestnicy wyjazdów służbowych w czasie wolnych korzystają także z atrakcji związanych z odpoczynkiem i relaksem. Tym samym korzystają z infrastruktury rekreacyjno-turystycznej.

 

Jakie wydarzenia zalicza się do turystki biznesowej?

Turystyka biznesowa to wszelkiego rodzaju wyjazdy służbowe. Warto jednak konkretnie wymienić te wydarzenia, które zaliczają się to tego typu turystyki. Są to na pewno duże konferencje organizowane na ok 250 osób. Ponadto są to także wyjazdy na duże kongresy liczące ponad 250 osób. Do turystyki biznesowej zaliczyć można także wyjazdy na różnego rodzaju targi oraz imprezy wystawiennicze. Nie można także zapomnieć o wyjazdach integracyjnych oraz szkoleniowych.

 

Trudności branży turystyki biznesowej

Choć jest to branża, która bardzo szybko się rozwija to jednak trudno jest oszacować ile przychodu generuje ona w turystyce w ogólne. Biura podróży nie prowadzą bowiem badań dotyczących tego ile usług turystyczny sprzedają ze względu na potrzeby biznesowe.