Dobór kawy – którą wybrać?

Kawa i herbata to jedne z najpopularniejszych napojów na świecie. Ciężko policzyć ile zwolenników kawy, wypija przynajmniej jedną filiżankę napoju dziennie. Tyle ile gustów, tyle opinii na temat rodzajów kawy. Powstaje wiele pytań : jaka forma jest najlepsza? Jaką kawę wybrać? Na jaki gatunek się zdecydować?

Rodzaje kaw

Smak kawy zależy od wielu czynników, jednym z nich jest wybór odpowiedniego sprzętu. Ekspresy do kawy dzierżawa występują w wielu formach, różnią się sposobem przyrządzania napoju oraz mają różnorodne parametry. Posiadając odpowiedni sprzęt warto zdecydować się na zakup kawy w ziarnach. Zapewnia to niezwykły aromat porannej kawy oraz niepowtarzalny smak. Świeżo zmielony napój charakteryzuje się silnymi właściwościami pobudzającymi oraz pozwala na chwilę relaksu w dniu pełnym codziennych obowiązków.
Jeżeli ekspres nie jest wyposażony w młynek do mielenia ziaren, można takie urządzenie dokupić. W ofercie sklepów branżowych można znaleźć:
– młynek ręczny,
– młynek elektryczny,
– młynek żarowy,
– młynek ostrzowy.
Zmielenie ziaren kawy pozwoli na cieszenie się ulubionym napojem, pomimo braku profesjonalnego ekspresu. Na rynku dostępna jest również kawa mielona. Jest ona mniej aromatyczna i szybciej traci smak. Obecnie można spotkać się z wieloma gatunkami kawy. Jednym z najpopularniejszych i najłatwiej dostępnych jest Arabika. Charakteryzuje się ona lekko gorzkim smakiem.

Kawa smakuje jeszcze lepiej w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Dzierżawa ekspresu do kawy zapewnia możliwość cieszenia się niezwykłym aromatem. Warto zainwestować w dobry sprzęt, który starcza na lata. Profesjonalne ekspresy ciśnieniowe, czy przelewowe sprawią radość każemy domownikowi. Najczęściej wystarczy wcisnąć tylko jeden przycisk, aby przygotować pyszną i pobudzającą kawę.