Bez bemaru grzewczego ani rusz

Chcą zadowolić swoich klientów właściciele restauracji powinni sięgać po wszelkie rozwiązania, które usprawnią proces ich obsługi a także skrócą czas oczekiwania, jaki mija pomiędzy zamówieniem posiłku a jego wydaniem do spożycia. Na rynku HORECA istnieje bardzo wiele rozwiązań, które sprzyjają poprawie obsługi klientów. Jednym z nich są bemary gastronomiczne.

Bemar niejedna ma zaletę

Mówiąc o bemarach gastronomicznych można na twarzach osób niezwiązanych z ta branżą wywołać jedynie uśmiech kryjący niezrozumienie. W powszechnej świadomości bemar do restauracji funkcjonuje bowiem częściej pod nazwą „podgrzewacz”. Trudno jednakże mówić o fachowości tej nazwy, bowiem w branżowym slangu zarezerwowana jest ona dla innego elementu.

Niemniej bemary do restauracji mają za zadanie właśnie podgrzewanie, a może – dokładniej mówiąc – utrzymywanie pożądanej temperatury potraw. Pozwala to na utrzymywanie w gotowości do podania dań, nawet w kilka godzin po ich finalnym przygotowaniu. Nie trzeba nikogo przekonywać, że takie rozwiązanie w znacznym stopniu ułatwia prowadzenie gastronomicznego biznesu, szczególnie w przypadku organizacji uroczystości na wiele osób.

Bemar grzewczy w dwóch formach

Na myśl o bemarze grzewczym osoba z branży widzi w wyobraźni metalowe naczynie z umieszczonymi pod nimi podgrzewaczami, czyli specjalnymi świecami olejowymi, emitującymi otwarty płomień, który podgrzewa naczynie z umieszczoną wewnątrz potrawą. Taki jest najpopularniejszy rodzaj bemaru grzewczego.

Istnieją jednakże nieco bardziej skomplikowane odmiany bemarów gastronomicznych, spośród których na największe uznanie zasługuje chyba elektryczna wersja tego urządzenia. W tym przypadku ciepło otwartego płomienia zastąpione zostaje ciepłem emitowanym przez grzałkę elektryczną, umieszczoną pomiędzy ścianami naczynia lub tez zespołem naczyń. Choć sposób podgrzewani w tym wypadku jest nieco inny, to efekt jest identyczny jak w przypadku najpopularniejszego rodzaju bemaru do restauracji.

– https://sklep.technica.pl/bemary-gastronomiczne