Najpopularniejsze rodzaje obieraczek do warzyw

Producenci obieraczek do warzyw chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie oferują coraz lepsze jakościowo modele. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, który skrobak do warzyw jest warty szczególnej uwagi.

Jakie są najciekawsze rodzaje obieraczek?

Jak łatwo się domyślić nawet najbardziej poręczna obieraczka nie poradzi sobie z wszystkimi gatunkami warzyw. Większość renomowanych producentów oferuje obieraczki, które dedykowane są dla konkretnych warzyw. W polskich kuchniach królują przede wszystkim mechaniczne obieraczki do ziemniaków. Mowa tutaj oczywiście o urządzeniach elektrycznych, do których wystarczy jedynie włożyć ziemniaki. W najlepszych obieraczkach elektrycznych w czasie jednego cyklu można obrać nawet kilogram ziemniaków. Niestety obieraczki tego typu są dość drogie i co gorsze powodują duże straty.

Obieraczki do konkretnych typów warzyw

W kuchni przydać może się obieraczka do pomidorów oraz obieraczka do szparagów. Modele tego typu w swojej formie do złudzenia przypominają szczypce, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest chwycić cienkie oraz podłużne szparagi. Godne uwagi są także klasyczne obieraczki do marchwi. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele w formie temperówki. Obieraczka warzyw tego typu nie tylko usuwa skórkę, ale również wycina podłużne formy. Dzięki temu prostemu dodatkowi można przygotować niesamowite dekoracje do posiłku.

Czym cechuje się dobra obieraczka warzyw?

Skrobak do warzyw może być wykonany z wielu różnych materiałów – https://sklep.technica.pl/obieraczki-do-warzyw. Jeżeli chodzi o ostrze to oczywiście musi być ono metalowe. Inaczej wygląda jednak sytuacja w przypadku trzonka, który z kolei może być wykonany z wielu innych materiałów. Najtańszym rozwiązaniem jest oczywiście plastik, który niestety nie zawsze może pochwalić się wysoką jakością wykonania. Większą wytrzymałość zapewniają metalowe rączki.