Kasetki na pieniądze

Duża ilość gotówki powinna być przechowywana w bezpiecznym miejscu, aby ograniczyć ryzyko kradzieży. Specjalnie zabezpieczona kasetka na pieniądze pozwoli cieszyć się spokojem i przechowywać gotówkę bez obaw o jej utratę. Za bezpieczeństwo przechowywanych banknotów odpowiada specjalny system zabezpieczeń, który uniemożliwia otworzenie kasetki na pieniądze przez osoby do tego nieupoważnione.

Jaki rodzaj kasetki na pieniądze wybrać?

Podstawowym rozróżnieniem wśród rodzajów sejfów na pieniądze jest typ zastosowanego zabezpieczenia. W związku z tym kasetki na pieniądze mogą mieć zamknięcie:

Na klucz,
Na szyfr.
Za bezpieczniejsze uchodzą kasetki zabezpieczone indywidualnie ustalonym szyfrem, ponieważ może je otworzyć tylko osoba, która zna właściwy kod. Są one jednak droższe, większe i najczęściej służą do przechowywania dużych ilości pieniędzy. Kasetki zamykane na klucz z kolei może otworzyć każda osoba, która posiada odpowiedni klucz, dlatego istotne jest, by uważnie go pilnować.

 

Kasetki na pieniądze

Bezpieczeństwo Twoich pieniędzy

Kasetki na pieniądze wykonane są z metalu lub stali i malowane są na kolor czarny, aby nie przykuwały uwagi potencjalnego znalazcy. Dzięki solidnej konstrukcji, kasetka jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego nie sposób inaczej dostać się do jej zawartości inaczej niż przez otwarcie zabezpieczenia za pomocą ustalonego wcześniej kodu lub specjalnego klucza. Wiele modeli kasetek wyposażonych jest w specjalny metalowy uchwyt, który ułatwia jej transport.